Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom magistra uzyskałem w 1998 roku. Wcześniej ukończyłem Kolegium Nauczycielskie, na kierunku pedagogiki.

Ukończyłem całościowe, atestowane przez PTP, szkolenie z psychoterapii w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ w Krakowie (lata 2003 – 2008) oraz całościowe szkolenie (Curriculum) z zakresu terapii i hipnozy ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim (lata 2000 – 2007).

Brałem również udział w licznych szkoleniach z zakresu psychoterapii m.in.:

W trosce o jakość swojej pracy oraz osobisty rozwój nadal szkolę się i doskonalę warsztat pracy uczestnicząc w konferencjach, treningach i superwizji.

Posiadam Certyfikat:

 • Psychoterapeuty SN Psychoterapii i SN Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 492)
 • Superwizora SN Psychoterapii i SN Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 160)
 • European Certificate of Psychotherapy (ECP) wydawany przez European Association for Psychotherapy (EAP)
 • Certyfikat psychoterapeuty Więzi Prenatalnej i Okołoporodowe rekomendowany przez International Society of Prenatal and Perinatal Psychology and Medicine (ISPPM)
 • Międzynarodowy Certyfikat Hipnoterapeuty wydany przez INTERNATIONALE GESELLSCHAFT FÜR THERAPEUTISCHE HYPNOSE UND HYPNOSEFORSCHUNG (I-GTH) – Międzynarodowe Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą (I-GTH)
 • Certyfikat Lidera Grup Balinta wydany przez Polskie Stowarzyszenie Balintowskie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w wielu różnych instytucjach i ośrodkach terapeutycznych. Pracowałem w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ośrodkach pomocy społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, poradniach i oddziałach dziennych, stosujących psychoterapię.
Obecnie pracuję w kilku poradniach zdrowia psychicznego na terenie województwa śląskiego m.in. Rybniku, Żorach, Wodzisławiu Śląskim, Czeladzi, jako psychoterapeuta i superwizor.
Jestem kierownikiem i psychoterapeutą na oddziale leczenia nerwic w Rybniku – Chwałowicach – psychoterapia w ramach NFZ.
Współpracuję z Wrocławskim Instytutem Psychoterapii oraz ze szkołami psychoterapii akredytowanymi przez SNP PTP m.in. ze Śląską Szkołą Psychoterapii.
Od 2001 roku prowadzę gabinet psychoterapii.

Doświadczenie kliniczne i terapeutyczne zdobywałem m.in. w:

 • Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia „Dąbrówka” w Gliwicach, prowadząc psychoterapię grupową oraz terapię rodzin (lata 2001 – 2003),
 • Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Sosnowcu, prowadząc psychoterapię grupową na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic i na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Zabrzu (lata 2003 – 2010),
 • odbywając staże kliniczne w Zakładzie Terapii Rodzin w Krakowie oraz Ośrodku Leczenia Nerwic w Gliwicach (2008),
 • filii Polskiego Instytutu Ericksonowskigo we Wrocławiu (lata 2008 – 2010),
 • prowadząc prywatną praktykę psychoterapii (od 2001 roku).

Należę do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, European Association for Psychotherapy, Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą oraz Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego.

Przez dwie kadencje byłem członkiem Zarządu Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.

Należę również do Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów a od 2010 roku jestem członkiem Zarządu tego Stowarzyszenia.